תערוכת היימטקסטיל היא תערוכת הטקסטיל לבית הגדולה והחשובה בעולם,ומתקיימת אחת לשנה בחודש ינואר בעיר פרנקפורט בגרמניה.

תחזית היימטקסטיל ל 2014/2015 - PROGRESS & REVIVE

PROGRESS: אנחנו בפתח עולם חדש בו המדע והטכנולוגיה הם הכוחות המניעים של החדשנות בעולם העיצוב

REVIVE: ברדיפה שלנו אחרי החוויות בעלות המשמעות והאותנטיות אנחנו מעריכים את החשיבות של הלימוד מהעבר, גילוי מחדש והחייאה של המסורת.


GENERATE COLLISION!

הדרישה למוצרים ושירותים ייחודיים ואישיים "ONE-OFF"  ממשיכה לעלות. בתגובה לכך מעצבים מתנסים יותר ויותר עם חומרים מתפתחים וטכנולוגיות שמאפשרות שילוב של ייצור וייחוד לכל מוצר. טכנולוגיות כגון אלגוריתמים של מחשב, מאפשרות היום לייחד עיצוב בייצור תעשייתי – לדוגמה ניתן היום להדפיס בדפוס דיגיטלי על טקסטיל מבלי לחזור על הדוגמה (רפיט repeat)

 

חומרים ותהליכים אנלוגיים מאפשרים תוצאות בלתי צפויות. עלייתו של דפוס פרימיטיבי ושובב וטכניקות סימון מאפשרת יצירת עבודות בלתי מבוקרות, כאשר לחומרים דביקים מותר להכתיב את המראה בעצמם. רעיון השליטה הוא בליבה של תנועת עיצוב זו, כאשר למעשה המעצבים עושים ניסיונות לאפשר לתהליכי העיצוב לקחת שליטה על התוצאה.

 

ENGINEER NATURE

החיבור בין המדע לעולם הטבע חושף פתרונות סינטטיים לעתיד בר קיימא יותר. כאן אנו חוקרים את הפוטנציאל של תחומים מדעיים מתפתחים דרך עדשת העיצוב. בדיוק כמו שהסינרגיה בין הטכנולוגיה והביולוגיה פותחת אופקים חדשים במדע, היא גם לוקחת את עיצוב הטקסטיל לקצוות חדשים.


המניפולציה של חיידקי תאית, מיקרואורגניזמים וממברנות חיות, מאפשרים ליצור בדים ביולוגיים "חיים" שהם יותר ברי קיימא לאין שיעור בייצור והפירוק שלהם מאלה המיוצרים על ידי תהליכי ייצור קיימים. תנועה זו בעיצוב שואבת את ההשראה מהתכנסות של מדע ועיצוב, ומציגה כיוון של אסתטיקה וכיוון של חומריות שנגזרים מהטבע – אך אינם טבעיים.

EXALT PURITY


בתגובה לעולם המסוגנן והסינתטי מדי שלנו, אנו מרגישים צורך להתחבר לאדמה אותה אנו מאכלסים, וכתוצאה מכך נולדת אסתטיקה פרימיטיבית אך מודרנית המחברת בהרמוניה מעשה ידי האדם ותוצרי הטבע. 

 

בתקופה זו בה יש יישור קו בין אסתטיקה רגשית וחומרניות, EXALT PURITY (התרוממות הטוהר) בוחנת באופן מינימליסטי, כמעט רוחני את היחס לחומרי גלם, במושגים של צורך וצמצום. הצניעות, הטוהר והעיטורים מודגשים כאשר מעצבים חוגגים חומרי גלם ומשטחים שמייצרים שקט אך מבטיחים יוקרה.

 

REJUVENATE CRAFT

הרצון לעסוק במלאכה הוא בחלקו שלוחה מודרנית של "התנועה האיטית", מהפכה עממית שצברה פופולריות בסוף המאה ה -20 כאשר צרכנים החלו לשנות גישה לגבי מזון, טיולים ועיצוב ולהתייחס אליהם באופן אטי ומתחשב יותר, ולעתים קרובות קהילתי יותר.

התשוקה לאובייקטים פיסיים משקפת את רצונם של אנשים לחיבורים ממשיים ולקהילה,בעולם שהופך יותר ויותר וירטואלי.

 

התנועה בונה לכיוון של חשיבה מחודשת ורגישות, כאשר מוצרים נבנים להחזיק למשך דורות ולא עונות, המעצבים והיצרנים בעלי המודעות החברתית של ימינו מחפשים להמציא ולהחיות מסורות ייצור ומלאכה, ומקווים לייצר ע"י כך מוצרים אוטנטיים בעלי סיפור ונרטיב משלהם.