תערוכת היימטקסטיל היא תערוכת הטקסטיל לבית הגדולה והחשובה בעולם, ומתקיימת אחת לשנה בחודש ינואר בעיר פרנקפורט בגרמניה.
מלבד המגוון העצום של חברות מסחריות, מעצבים עצמאים ומפתחי טכנולוגיות, מוצגת בכל שנה גם תחזית עדכנית של הטרנדים הצפויים בעולם הטקסטיל.

התחזיות מחולקות בדרך כלל לארבע קבוצות רעיון וצבע, אך השנה (בשונה משנים קודמות) הוצגו בחלל חדש במספר רב של תתי קבוצות, אשר למעשה משקפים את החיים כיום. מעצבי התחזית טוענים שהחלוקה המסורתית ל-4 כבר אינה משקפת נכון את חיינו אשר מלאים בנושאים רבים ומגוונים, והאופן בו אנו בוחרים לעצב את סביבתנו הוא מורכב יותר ומעניין יותר.

השם הכולל שניתן לתחזית: Experience

נושאי התחזית:

Sensory – The well being factor – הנושא החושי

לקבוצה זו מעצבים יוצרים מוצרים חדשים לבית אשר מתאימים לעניין הגובר שלנו במרקמים אשר מפעילים את החושים שלנו. הם מוצאים פתרונות דרך הקשר בין מדע ועיצוב ובכך מגדילים את תחושת ההנאה שלנו. על מנת לבצע את זה הם משתמשים בבדים חכמים אשר בהם טכנולוגיות הבנויות להגיב, כמו לדוגמה, תגובה לשינויים של תאורה. ההשראה לקבוצה זו מגיעה גם מתעשיית מוצרי הבריאות והטיפוח.

מאופיין בצבעי פסטל רכים ומעושנים.


Mixology – inter-cultural exchange – תורת הערבוב

המגוון הוא המנצח! היתוך תרבויות הוליד מורשת אתנית מודרנית. מעת והלאה, ניסוי ואינטרקציה של זהויות שונות הוא שם המשחק. דוגמאות, הדפסים וצבעים מתנגשים כמעט באופן כאוטי אחד עם השני. הדפסים אפריקאיים שבטיים פוגשים עיצובים מודרניים תלת מימדיים, רטרו עם עתידני, דיגיטלי עם אורגני. באותו זמן בני האדם נלהבים למחזר ולפרוץ למוצרים. יישומים חדשים מומצאים עבור חומרי פסולת תוך כדי התחשבות בתרכובת החומרים. התוצאה פריטים מעוצבים יקרי ערך – ולא פחות חשוב – תחושת השחרור ממוסכמות.

מאופיין בצבעי בסיס מתנגשים


Discovery – predicting the future – תגלית

יותר מאי פעם מעצבים לוקחים בחשבון את המשאבים היקרים של כוכב הלכת שלנו. הם מתבוננים מעבר לכתפיהם של אסטרופיסיקאים וחוקרים את התכונות של סלעי חלל ומטאוריטים ומוצאים אותם מרתקים. דרך התבוננות ביקום ובמיקרו-קוסמוס, הם נתקלים בחשכה, ובחלל הבולע אור. לאור תפקיד מרכזי כאן: הוא מרצד, מאיר ומתעתע.

מאופיין בצבעוניות כהה ועתידנית

Memory – reflection and re-evaluation – זכרון

בני האדם שואפים לדרך חיים מודרנית פשוטה יותר, טהורה יותר ואתית יותר – הרחק מלחץ הצריכה ולעומת זאת לקראת העדפות אישיות ותחושה טהורה של קיום נכון יותר. הטקסטיל שיקשט את חיינו בבתינו יהיה אמיתי, שימושי כגון דנים (ג'ינס), צמר ופשתן. הדפסים מוכרים אשר מפעילים את תאי הזכרון שלנו. מעצבי המחר ישלבו עבודת יד ומסורת עם טכנולוגיה כך שיווצרו מוצרים בעלי ערך ונצחיים.

מאופיין בצבעים חמים

חלל התחזית כאמור, עוצב כמעין פארק שעשועים ענק THEME PARK חלל התחזית כאמור, 
אשר הציג מגוון רב של תחנות בצבעים, צורות, צלילים ורעיונות שונים ומשונים.

במסגרת תחזיות היימטקסטיל, המציגים מתבקשים לקחת חלק, כך שהטקסטיל המוצג במסגרת התחזית מגיע מהמציגים עצמם.
קאס היא החברה בעלת המספר הרב ביותר של מוצרים המוצגים בחלל התחזיות.
אין נושא בתחזית שקאס לא מיצגת בו והעלייה לרגל לביתן של קאס בתערוכה נובעת מההקשר הישיר של החברה שמחוברת באופן מובהק לנעשה בעולם בעיצוב לבין התחזית עצמה.

השנה הביתן של קאס התאפיין בעיקר בפרשנות מודרניסטית לגאומטריה וצבעונית אתנית אפריקאית כתב היד של המעצבים ניזון מתרבויות שבטיות מחד ומהפלורליזם בעולם העיצובי המודרני מאידך.