מה המחשבה הראשונה שעולה לכם בראש כאשר אתם רואים את השם "קאס"?
אם התשובה שלכם היא צבעוניות מיוחדת, הדפסים מקוריים וכל מחשבה שקשורה לעיצוב נועז,
ואתם סקרנים אתם מוזמנים להצטרף אלינו להצצה מאחורי הקלעים של הסטודיו לעיצוב של קאס
הסטודיו, שנחשב היום לאחד המובילים הבינלאומיים בעיצוב מצעים וטקסטיל לבית,
התחיל את דרכו כעסק משפחתי קטן בשוק פדינגטון בסידני לפני למעלה משלושים שנה
כשקארן וסטיב (ומכאן השם קאס) הציגו את העיצובים הצבעוניים שלהם לראשונה.
אנשי סידני אהבו מאוד את המראה הנועז והרענן, ועם השנים התפתחה קאס והיום היא חברה ענקית בינלאומית שמוצריה נמכרים בלמעלה מ-42 מדינות.
גם מגוון המוצרים התרחב מאוד וכולל מגבות, כלי בית, מצעים לילדים ועוד.
למעשה קאס נוגעת היום כמעט בכל תחום אפשרי בעיצוב הבית.

קאס הוא עסק משפחתי, ואף על פי שהעסק גדל והפך לבינלאומי, קארן וסטיב עדיין מקפידים להטביע את חותמם על זהות המותג .

קארן תורמת בעיקר בפן היצירתי של העיצובים ואילו סטיב מתעסק יותר בפן הלוגיסטי של העסק. לקארן וסטיב שני בנים מוכשרים, בן ודניאל, גם להם תפקיד בעסק המשפחתי.

בן הוא המנהל הקריאטיבי, והוא זה שמעורר את החזון של קאס לחיים על דפי הקטלוגים, ומראה בצורה מושלמת את מגוון המוצרים הרחב והצבעוניות המיוחדת.

את קולקציית הקיץ האחרונה שבה ההשראה הייתה טרופית ואצטקית הוא החליט לצלם

בווילה פרטית על שפת האוקיינוס במקסיקו, ואילו קטלוג קולקציית החורף בעלת ההשפעה הבארוקית קיבל טיפול צבעוני "מחשמל" שאי אפשר להתעלם ממנו.

ברמה הפרקטית, כאשר באים לבחור משהו חדש מהקולקציה המאוד מגוונת של קאס,

בן ממליץ לבחור פריט שמדבר אליך וגורם לך לשים לב אליו, ולשלב אותו במרחב שלך על ידי ניצול אחד ממרכיבי המפתח, למשל צבע. הוא מוסיף כי יש "להיזהר" מלבחור פריט שהוא "יותר מידי מתאים" למרחב ולתפאורה שיש לנו בבית, ולהעדיף פריט שונה וכך ליצור מראה אקלקטי ואישי

כאשר רואים את התוצאה הסופית בקטלוג או אצלנו בבית, קל לשכוח כמה זמן ומאמץ כרוכים בהפקת קולקציה חדשה. אליס, מנהלת העיצוב, נתנה הסבר קצר על התהליך היצירתי :
הכל מתחיל בתחזית עיצובית, חיפוש אחר רעיונות חדשים ואיתור טרנדים ומגמות אופנתיות חדשות. הצוות הקריאטיבי מנתח את השוק המקומי, עיצובים בינלאומיים, מגמות של אופנה עילית ואפילו מתייעץ עם ספקים שונים של המותג.
המעצבים יוצרים לוחות השראה שמציגים את הרעיונות שלהם, מה שמתאים ורלוונטי למראה של קאס ממשיך הלאה לשלב הבא .

לאחר ההחלטה על הכיוון הסופי והמראה הכללי של הקולקציה החדשה עוברים לשלב יצירת הדוגמאות, שלב הסינון והעריכה ממשיך עד לבחירה הסופית. מדובר בתהליך קפדני שנמשך 6 חודשים שבסופם – קולקציה חדשה יוצאת לדרך !

בשורה התחתונה, כשרואים את הסטודיו של קאס זה לא מפתיע שהעיצובים שיוצאים ממנו הם מהפנטים ביופיים. המרחב היצירתי בקאס מלא בלוחות השראה, טקסטיל פזור על שולחנות, ספריית קיר ענקית של ספרי עיצוב ותמונות מעוררות השראה שידליקו ניצוץ יצירתי בכל אחד.


© 2013 The Home 
Photography: Lisa Zhou 
Words: Lauren Circosta